luni, 22 iunie, 2026

PSD Dâmbovița a dat startul alegerilor în organizațiile locale din județ

Publicitate



Citeşte şi

Organizația Județeană PSD Dâmbovița a început, în aceste zile, conferințele de alegeri în structurile locale ale partidului, primele reuniuni având loc în localitățile Șotânga, Vulcana-Băi, Vulcana-Pandele și Doicești. La întâlniri au participat reprezentanți ai conducerii județene a formațiunii, alături de membrii organizațiilor locale.

În cadrul conferințelor au fost analizate activitatea politică desfășurată la nivel local, implicarea în administrația publică și principalele obiective pentru perioada următoare. Totodată, au fost alese noile conduceri ale organizațiilor PSD din localitățile în care au avut loc reuniunile.

La Șotânga, membrii organizației l-au ales în funcția de președinte pe Stroe Constantin. În cadrul întâlnirii au fost discutate și rezultatele obținute în administrația locală, precum și prioritățile organizației pentru perioada următoare.

La Vulcana-Băi, funcția de președinte al organizației PSD a fost câștigată de Marin Mihaela-Mădălina, în timp ce la Vulcana-Pandele membrii organizației și-au exprimat votul pentru George Rotaru, care va conduce organizația locală în următorii ani.

O altă conferință de alegeri a avut loc la Doicești, unde Cozmin-Petruț Stana a fost ales președinte al organizației PSD. În cadrul reuniunii au fost abordate teme legate de activitatea organizației locale și de proiectele de dezvoltare aflate în derulare la nivelul comunității.

Potrivit reprezentanților PSD Dâmbovița, seria conferințelor de alegeri va continua și în alte localități din județ.

 

 

Publicitate



LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele ştiri

Chindia i-a adus pe Briceag și Mocan

Chindia Târgoviște face schimbări importante în această vară. Dacă la nivelul băncii tehnice s-a mers pe continuitate, iar Nicolae...

Citeşte şi...