Administrația locală din comuna Raciu a anunțat începerea lucrărilor de modernizare a infrastructurii rutiere, în cadrul unui proiect care vizează asfaltarea mai multor drumuri sătești din localitate.
Primarul comunei Raciu, Vasile Grădinaru, a precizat că investiția continuă programul de modernizare derulat la nivel local, după ce anul trecut au fost finalizate lucrările pe alte trei drumuri.
În această etapă, lucrările vizează drumurile sătești DS Stan al Badi, DS Toma al Siți, DS Intrare Rifocel și DS Briceag.
„Începând de zilele trecute, au început lucrările și sperăm ca în cel mai scurt timp toate străzile din comuna Raciu să fie asfaltate”, a declarat primarul Vasile Grădinaru.
Potrivit administrației locale, investiția are ca obiectiv îmbunătățirea condițiilor de circulație și creșterea gradului de accesibilitate pentru locuitorii comunei.


